154. den

Dneska ráno jsme se všichni vydali zase do školy – já, Italka, ta naše anglická kamarádka, která s námi každodenně chodí do školy, a překvapivě ještě ten nejstarší brácha. Vždy se nechával vozit host mum autem, přestože pěšky je to maximálně 15 minut, ale poslední dva dny jsme ho donutily, aby šel s námi pěšky.

Pak jsem si užila dlouhatánskou školu, dvě hodiny médií, výtvarka, kde jsem se jen tak poflakovala, jelikož už jsem knížku dodělala, a pak matematika a trigonometrické funkce. A abych ještě nebyla jen tak doma, tak jsem ještě zůstala ve škole trochu déle a pokračovala s photogramy.

Když už jsem se dostala domů, tak jsem si dala něco málo k obědu a asi za patnáct minut tu už byla Italka a daly jsme se do vaření večeře. Včera jsme totiž vymyslely, že dneska uděláme italskou pizzu! Nakoupily jsme všechny možné ingredience a dneska se do toho pustily. Nejdříve jsme zpracovaly těsto, které jsme potom musely nechat hodinu odpočinout. Ve volné hodince jsme se ještě jednou vydaly do obchodu, abychom dokoupily další druhy sýra a nějakou zeleninu.

Pak jsme umyly plechy, vyválely těsto a začaly vrstvit rajčatový protlak, mozzarellu a ještě všechno další. Italka nahodila jasné bariéry, takže jestli chcete návod na pravou italskou pizzu, tak tady je pár pravidel:

1. Žádný ananas! A ti, co nerozuměli, tak ŽÁDNÝ ANANAS!!! Řekla bych, že je to takový boj mezi zastánci ananasu a odpůrci a Italka to právě úplně shrnula ze stolu a řekla, že prostě italská pizza žádný ananas mít nesmí.

2. Ani kuře na pizze v Itálii pravděpodobně nenajdete. Taková ta pizza s brokolicí a kousky kuřete, ale to prý je taky úplně špatně.

3. Jasná pravidla mixování. Nemůžete prostě dát dohromady sýr, zeleninu a ještě šunku. To se na mě Italka dívala jako na blázna. Ale kdybych si dělala pizzu sama podle sebe, tak tam prostě naplácám všechno, trošku jako když pejsek a kočička vařili dort.

No, ale všechno jsme nějak poskládali, dohodli se, co přidat a co ne, a dali vše do trouby.

Pak už jen dvacet minut pečení.

A byla to mňamka!

No a pak jsem zalezla do sprchy a už se tak nějak chystala ke spánku. Ještě jsem si trochu zabědovala, že jsem neudělala nic na matematiku a že mě v pondělí čeká obrovský test. A abych jen nebědovala, tak jsem si tu matematiku ještě vzala do ruku a něco málo si zopakovala.

A pak už spát. Dobrou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top