63. den

Dneska je HALLOWEEN!!! Nikdy jsme tento svátek neslavila, protože v Čechách se prostě neslaví, takže dnes to byl můj první halloween.

Od jedné kamarádky naší host mum jsem si vypůjčila kostým upíra. Kostým celkově nic moc, ale abych ho trochu vylepšila, tak jsem si chtěla namalovat oči a trochu i pusu. Ale jelikož vlastním (ještě dneska jsem vlastnil) jen jednu jedinou rtěnku a žádné stíny na oči, tak jsem se musela vydat do obchodů. A taky jsem musela dojít na poštu a poslat domů nějaké dokumenty ze školy.

Musím říci, že jsem se v obchodě s kosmetikou cítila hrozně ztracená, jelikož poznám asi tak třetinu všech produktů a u ostatních můžu jen tupě hádat, na co vlastně jsou… Nakonec jsem v jiném obchodě našla i levnější paletku stínů na oči a popadla nějakou červenou rtěnku. Takže nákup kosmetiky byl nakonec celkem úspěšný.

Pak jsme ještě zašla do obchodu John Lewis, kde mají úplně všechno – od kosmetiky, oddělení zlatnictví, oblečení, nábytek, domácí spotřebiče, textilie a hlavně spoustu svítících a blýskajících se vánočních serepetiček. Mě se ale nejvíce líbilo třetí patro, kde byly pletací jehlice, příze, háčky, bavlkny, nitě, nejrůznější látky, jehelníčky a spousta dalších drobností na šití nebo jiné tvoření.

Potom už jsem se vydala domu, abych se připravila na večerní strašení.

Kolem páté jsme všichni oblečení a připravení na “trick or treating” vyřítili (obrazně řečeno) do ulic. Prošli jsme blízké okolí, malí kluci si naplnili kyblíčky sladkostmi a Italka si pojídání nejrůznějších bonbónů a čokolád ohromně užívala 😀

Nebylo to nic extra, ale mám ráda oblékání se do různých kostýmů a taky jsem vyzkoušela pro mě novou místní tradici.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top