4. den

4. den v Anglii a 2. den v mé nové rodině.

Dneska jsme se s mou dočasnou sestrou vypravily do nákupního centra. Poprvé jsme se byly projít po městě, tak to bylo trochu náročné. Nejen že jsme se párkrát ztratily, ale také jsme vyzkoušeli místní MHD.

Nákupní centrum bylo veliké asi jako tři nákupní centra v Čechách, nebo mi to tak alespoň připadalo. Celkově všechno tu mají dosti rozměrné. Cesta tam vedla přes rozlehlé venkovní divadlo a přes nespočet parků. Vůbec byste si nevšimli, že jste v městě, spíše na louce či v lese.

Před nákupním centrem nás čekala ještě jedna záhadná věc a to instalace několik desítek kamenný válců, která je k vidění na náhledovém obrázku a jmenuje se Milton Keynes Rose. Na první pohled jsem si řekla, že tady určitě přistávají mimozemšťané:D

Poté jsme nakoupily vše potřebné a také si došly na tradiční (aspoň takhle jsem ho zatím poznala) anglický oběd.

Mé ekologické já bylo otřeseno. To, že v Americe mají prý plastové příbory ke všemu, jsem se dozvěděla před nějakou dobou, ale to, že v Anglii to není asi o moc lepší, se začínám pomalu dozvídat. Možná je to tím, že v Čechách jsem zvyklá jíst normálně doma nebo ve školní jídelně, tím pádem si nemusím kupovat jídlo se spoustou obalů, ale tohle mi přijde hrozné – papírovo plastový obal na sandwich, PET lahev na pití, příbory samozřejmě z plastu. Sice je to fast food, tak se to dá očekávat, ale myslím že by se spotřeba obalů dala omezit.

Nebo by alespoň mohli mít tříděné koše…

Poté jsme se vypravily zpátky. Vyčkaly jsme na autobus a i si trochu nemotorně koupily jízdenku. Dorazily jsme do oblasti našeho domova, ale ještě jsme se rozhodly, že se zajdeme podívatna naši novou školu.

Když jsme ji našly, tak jsme žasly. Škola je nová, jen 14 let stará a je obrovská! Vedle ní je ještě veliké parkoviště, opodál silnice, ale jinak jsou v okolí rozlehlé parky. Město nikde. Dokonce jsou za školou i ohrady, možná na nějaká zvířata. Prostě škola in the middle of nowhere.

Cestou od školy nás překvapila ještě jeda věc a to přesněji toto:

Vidíte na té cestě takovou krabici na kolečkách? Podle nápisů na oné krabici jsme usoudily, že je to robot, který doručuje zákazníkům objednané zboží. V Česku jsou jen babky pošťačky na kolech…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top