107. den

Dnes jsem si dokonce nastavila budíka, takže mě vzbudil už v půl deváté. Po asi půl hodině jsem se vyhrabala z postele a vydala se do pokoje začít kuchtit vánoční cukroví. Umyla jsem linku, udělala prostor má vaření, zametla a připravila všechny ingredience. Pak jsem jen čekala na ostatní, abych nezačínala bez nich. Všichni ale ještě spali, nebo neměli myšlenky na pečení po ránu, takže jsme s Italkou začly až ve čtvrt na jedenáct .

A byla to mela. Měla jsme v plánu upéct perníčky, koka (prostě s kokosem a kakaem) a medovníkové koule, takže jsme se měly co otáčet.

Prvním problémem byla absence váhy a host mum mě odkázala na váhu v koupelně na vážení lidí. Váha samozřejmě na zvážení 280 gramů cukru nefungovala. Kdo by to byl čekal? Takže jsem množství všech ingrediencí nejistě tipovala.

V průběhu vaření se ukázalo, že nemáme dostatek obyčejných mělkých plechů, takže jsme cukroví rovnaly na různorodé tvary plechů. Jeden z plechů se ale nevešel do první trouby, ale mají tu dvě a druhá je trochu větší.

Další chybějícím náčiním na vaření byl váleček, takže jsme těsto na perníčky rozválely roličkou potravinářské fólie.

Nakonec se zapojila celá rodina, dokonce i nejstarší brácha, který mě překvapil trpělivostí a pečlivostí při zdobení perníčků. Prostě si představte vysokého mohutného patnáctiletého černocho Maročana, který svou pozornost naplno věnuje zdobení vánočního cukroví. Prostě to byl velmi vtipný pohled.

Malí kluci občas taky trochu přiložili ruku k dílu, ale vždy je to po chvíli přestalo bavit.

Tak, se mi podařilo se trochu spálit o plech, ale to už tak nějak k pečení patří.

Takže po šesti hodinách míchání ingrediencí, plácání všelijakých tvarů, šachování s plechy a alobalem (pečící papír taky nemají), jednoho výletu do obchodu pro cukr a neustavičné uklízení všudypřítomného nepořádku jsme skončily s nakonec čtyřmi druhy, jelikož jsem ještě ze zbylých bílků a cukru uplácala pusinky.

Po veškerém kuchtění jsem nemohla cukroví už ani vidět a oddechla jsem si, že i přes pár spálených kousků, vše dobře dopadlo a dá se to i jíst.

Večer nás ještě odměnila sestra naší host mum bohatou večeří.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top