37. den

Dnešek začal celkem poklidně tím, že jsme se vydali na autobus a dojeli až na vlakové nádraží. Dokonce jsme si zvládli koupit lístky na vlak a usadili se na raní kávu v Costa Coffee. Musím uznat, že naše trojka – Italka, Češka a Němec – je opravdu vtipná parta…

Potom jsme se sešli i s ostatními studenty z MK a vlakem dojeli do Londýna. Z nádraží London Euston jsme pěšky pokračovali na St. Pancras, kde jsme se shledali se zbytkem výpravy. Odtamtud jsme metrem dojeli k London Bridge a pěšky se vydali po městě.

Došli jsme až k Buckinghamskému paláci a tam naše společná výprava skončila. Rozloučili jsme s s koordinátorkou a šli si po skupinkách svou vlastní cestou. Já jsem se držela se svými host sourozenci.

Celá naše skupina složená z kupy Italů, kupy Němců a jedné osamělé Češky, kterou naštěstí zachránila Estonka, se metrem vydala do části Londýna nazývané Camden Town.

Toto místo je opravdu zajímavé, plné lidí, obchodů, aut a všeho možného…

V půl šesté jsme se zase všichni sešli u metra, jelikož v uličkách Camden Marketu nebylo možné udržet celou skupinu pohromadě, a metrem se vrátili na vlakové nádraží. Vlak nás pohodlně dovezl do Milton Keynes, někteří si zdřímli, ale přeci jen to Italce nestačilo a šla si ještě s druhou Italkou a naším Němcem sednout do restaurace na večeři. Já už jsem měla všeho dost, tak jsem si počkala na autobus. To by ale nebyly místní autobusy, kdyby se něco nepokazilo. Autobus nepřijel, takže jsem musela jiným a zůstala jsem tak na nádraží asi třičtvrtě hodiny čekat. Domů jsem se doplazila po osmé a naštěstí na mě čekala večeře a moje postel. Takže zbývalo dopsat příspěvek a upadnout do říše snů…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top